fbpx

הטיפים שלנו

כל מה שצריך לדעת
לפני בחירת
מערכת האבטחה

גזרו ומשור טיפים להגנה על הבית והעסק
תרצו לקבל פרטים נוספים?

השאירו לנו את פרטייכם ונחבר אתכם למתקין מוסמך שיתן לכם את כל המידע כולל הצעת מחיר רלוונטית לכם.

שאלות ותשובות

ראשית, עלייך להחליט האם אתה מעוניין במערכת אבטחה שמטרתה למנוע חדירה בלבד, או מערכת הגנה מקיפה יותר הכוללת גם גלאי בטיחות נוספים – מערכת אינטרקום, מצלמות פנימיות וחיצוניות, ושיפורים מותאמים אישית אחרים. ישנם שני סוגי מערכות – אלחוטית והיברידית (שילוב של חיבורים אלחוטיים וקווים). שני סוגי המערכות מציעים פתרונות אבטחה מצויינים ואמינים. אז, איזה מהם תהיה הבחירה הנכונה ביותר עבורך? אם אתם נמצאים בשלבי תכנון ועיצוב בית חדש, זה הזמן להתייעץ ולהיעזר במהנדס או באדריכל, על מנת לתכנן את תשתית האבטחה וההגנה הטובה ביותר, תוך התייעצות עם מומחים ומתקינים מוסמכים. בראייה ארוכת טווח, תעדיף לשקול התקנה של מערכת היברידית, מכיוון שבעתיד תוכל להרחיבה באמצעות התקנים אלחוטיים, ללא החלפה של הפאנל הראשי. אם ברצונך לאבטח בית קיים, אז מערכת אלחוטית יכולה להיות הפתרון הטוב ביותר עבורך. התקנתה אינה דורשת הכנת תשתיות ושבירת קירות. ללא קשר לסוג המערכת, חשוב לוודא שהמערכת מותקנת כראוי, ושהמערכת מופעלת על תדר ההפעלה מקומי המאושר עבור מערכות אלה.

המטרה העיקרית של מערכת האבטחה היא היכולת לזהות את הפולש ולהתריע את בעל הבית במקרה של פריצה. מערכת אבטחה איכותית תפעל ביעילות על מנת לזהות פריצה מכל נקודות הגישה האפשריות. אינך נדרש להתקין גלאי בכל נקודת גישה, אלא לוודא כי ישנם גלאים מותקנים המספקים כיסוי מלא מבלי להשאיר "אזורים חשופים" (אזורים שאינם מכוסים על ידי גלאי). זו הסיבה שאתה, יחד עם איש המקצוע המתמחה באבטחה, צריך קודם למפות את כל החלונות והדלתות בכל החדרים בבית. עלייך לבחון את כל נקודות החולשה האפשריות (כולל גישה לקומות העליונות, הכניסות הצדדיות ומיקום הבית לעומת בתים אחרים בשכונה). קח בחשבון צמחייה גבוהה ושבילי גישה לחצר שלך. על איש מקצוע לבדוק את המקום ולהעריך נקודות סיכון וחולשה בבית ובסביבתו, בכדי לתכנן מערכת שתספק אבטחה מקיפה בהתאם לכל הצרכים שלך. יחידות מגורים בבנייני מגורים דורשות הגנה פנימית ברוב המקרים, או הגנה על הכניסה הראשית בחלל המגורים. במקרה של בית פרטי, דירת גן, פנטהאוז, או בית עם מרפסות צידית, עלייך לשקול הגנה היקפית אשר תספק רמה נוספת של אבטחה. מומלץ גם לשקול התקנת מצלמות וגלאים חיצוניים. מערכת חיצונית, הינה יעילה יותר להגנה מפני פולשים, שכן היא מתריעה לפני חדירת הפולש לאזור המאובטח ולפני שיספיק לבצע נזק כלשהו (ניפוץ חלון, שבירת מנעולים וכו').

חיבור המערכת למוקדי האבטחה יישפר את האבטחה בביתך. כאשר המערכת מחוברת, התראה נשלחת למוקד, בכל פעם שהמערכת מופעלת. במקרה זה, מוקד האבטחה יפנה אל בעל הבית דרך הטלפון על מנת להבטיח שאין אזעקת שווא, ולאחר מכן לפעול בהתאם, במידת הצורך. קח בחשבון כי חיבור למוקדי האבטחה בדרך כלל כרוך בתשלום חודשי קבוע אשר מבוסס על גודל המערכת וסוג השירות. החיבור למוקדי האבטחה יכול להיות מופעל על ידי חברת המוקד או מתקין מקצועי.

שני סוגי המערכות הם אמינים. אם אתה נמצא בשלב התכנון של בניית בית חדש, תוכל לבקש מהמהנדס או מהאדריכל לתכנן את תשתיות האבטחה וההגנה ולהתקין מערכת אבטחה היברידית. מערכת אבטחה אלחוטית מספקת פתרון מצוין אם ברצונכם לאבטח בית קיים, כיוון שהיא אינה דורשת הכנת תשתיות ומעבר צינור דרך קירות.

בנסיבות אלה מומלץ מאוד להתקין גלאי תנועה ייעודי. גלאי אינפרא אדום שמתעלם מחיות מחמד יפעיל אזעקה בכל פעם שהוא מזהה נוכחות של גוף מעל משקל מסוים או גובה, ולא יופעל במקרה של חיית מחמד הנכנסת לאזור מאובטח. עליך לרכוש את מערכת האבטחה שלך ממתקין מורשה ומומלץ.

ראשית, מפה את כל החלונות והדלתות בכל החדרים והחללים שבביתך. לאחר מכן, עלייך לבחור סוגים שונים של גלאים, כולל גלאי פריצה (תנועה וגלאים היקפיים), וגלאים עבור סיכונים אחרים (כגון הצפה, עשן, אש). מערכת מתקדמת וחדשנית יותר עם אפשרויות גלאי מגוונות תספק פתרון בטיחות רחב ויעיל יותר. אל תהסס להתייעץ עם מומחה מקצועי (מתקין מקצועי או יועץ אבטחה) שיגיע למקום שלך לבדיקת הסיכונים האפשריים ונקודות התורפה של הבית וסביבתו.

מערכת אבטחה (או אזעקה) מוגדרת בדרך כלל כמערכת המזהירה אותך במקרה של ניסיון פריצה לבניין, בעוד שמערכת הבטיחות מגינה עליך מפני סכנות בטיחות אחרות שאינן קשורות לחדירה הביתה, וכוללת מכשירים המאתרים סכנות בטיחות אחרות ואיומים (כגון הצפה, אש וכו '). מערכת הגנה יכולה לכלול גם מצלמות בטיחות ועוד.

דירות מגורים במבנים דורשות בעיקר הגנה פנימית של שטח המגורים. במקרה של בית פרטי, דירת גן, פנטהאוז, או בית עם שטחי מרפסת בצד, כדאי גם לשקול הגנה על אזורים חיצוניים. הגנה התספק שכבה נוספת של אבטחה. במקרה זה, מערכת חיצונית יעילה יותר במקרה של פולשים מכיוון שהיא מתריעה לפני שהפורץ נכנס לבית.

מילון מונחים

מערכת אבטחה הכוללת גלאים ומצלמות המקיפים את המבנה המאובטח מבחוץ. מערכת זו מספקת שכבה חיצונית של אבטחה ובקרת גישה. מערכת זו מומלצת לבתים פרטיים, דירות גן ועסקים המעוניינים בביטחון אופטימלי של שטח הבנייה.

מערכת אבטחה הכוללת סוגי שונים של גלאים (תנועה, היקפיים, חום ועוד) המותקנים בתוך המבנה המאובטח.

אזור הוא מרחב מינימלי שעליו רוצים להגן ובו ממתינים גלאי יעודי לאופי המרחב והאיומים עליו.

מערכת שליטה ואוטומציה המאפשרת בקרה על תאורה, טמפרטורה, אנרגיה ומכשירי החשמל בבית. המערכת נשלטת מהתקנים ניידים ומאפשרת יצירת תרחישים אוטומטיים מראש באופן עצמאי שיכולים להתאים את המערכת לאורח החיים ולוח הזמנים של בעל הבית.

סך רכיבי האבטחה המותקנים בעסק או בבית. מספר הגלאים המותקנים יכולים להשתנות בהתאם לצרכים, למיקום, לגודל וכו', אך ברוב במקרים המערכת כוללת מספר גלאים, לוח בקרה מרכזי והתקני התראה (הנשלחים אל הלקוח, מוקדי האבטחה, או שניהם). 

מערכת אבטחה אלחוטית עם תקשורת אלחוטית בין רכיבי המערכת (גלאים, לוח בקרה, מצלמות).

מערכת אבטחה עם תקשורת קווית בין רכיב המערכת (גלאים , לוח בקרה, מצלמות) באמצעות כבלי תקשורת.

מערכת שבה רכיבים שונים יוצרים אינטראקציה באמצעות שילוב של כבלים ותקשורת אלחוטית. מערכת היברידית מתאימה לרוב  הנכסים ומאפשרת גמישות בתכנון מערכת האבטחה על ידי שילוב של תקשורת קווית עם התקנה קלה של מערכת אלחוטית.

התראה באמצעות צפירה חיצונית ופנימית. אופציה פופולרית, מאז תקנון העירייה המגביל את עוצמת האזעקה ל 91 דציבלים למשך עד 4 דקות.

הפאנל מתפקד כ"מוח" של המערכת. צד אחד מחובר לרכיבי הקצה (גלאים), מהם הוא מקבל אינדיקציות, והצד השני מחובר לערוצי חשמל ותקשורת. הפאנל מקבל באתר אינדיקציות מהגלאים, מעבד את הנתונים ומעביר הוראות למכשירי ההתראה.

שער הבית החכם פועל כ"מוח" של המערכת. צד אחד מחובר לרכיבי קצה (מתגים, מנעולים, תרמוסטטים, תריסים), והצד השני מחובר באמצעות IP לענן עבור ניטור ושליטה מרחוק מהמכשירים הניידים ו / או אינטרנט.

התקן בקיר הממיר את האור הרגיל למתג חכם, יכול להישלט על ידי יישום בית חכם.

מתאם שקע חשמלי המאפשר הפעלה וכיבוי של מכשיר חשמלי על ידי יישום הבית החכם.

מתאם לשקע חשמלי עם דימר מובנה, המאפשר מעבר לנורה ועמעום האור על ידי יישום בית חכם.

רגע לפני
שאתם
עוזבים...
אל "תשברו את הראש" בעצמכם!
השאירו פרטים ומתקין מוסמך, אמין ומקצועי
של ריסקו יתן לכם הצעת מחיר הוגנת!